Jarní jógování v Osinalicích 

I v roce 2020 se můžete těšit na již “legendární” jógování v Osinalicích.  Jako vždy využijeme květnových svátků a pobyt si trochu prodloužíme. Tento rok je na výběr mezi tradičním čtyřdenním pobytem, který začíná ve středu v podvečer (tj. od 6.5. / zahajovací lekce v 19:00) a kratší třídenní variantou, kdy není třeba si vybírat dovolenou (zahajovací lekce ve čtvrtek 7.5. v 18:00). Pobyt končí v neděli po obědě.

Kurz proběhne podobně jako v předchozích letech. Kromě jógy se můžete těšit na kuchaře Standu a jeho dobroty, táborák, procházky hlubokými kokořínskými hvozdy a milou společnost lidskou i psí. Když bude situace obzvláště příznivá, možná dojde i na cvičení na venkovním pódiu.

Pokud jedete do Osinalic poprvé, více informací o místě konání kurzu najdete na webu donitra.cz a dále v textu.

 

Program kurzu:

  • Ráno: jemné rozcvičení a dýchání, džala néti (nosní sprcha – volitelně;-)
  • Snídaně
  • Dopoledne: dynamická jóga – svižné jógové cvičení
  • Oběd
  • Odpoledne: volný program
  • Pozdní odpoledne: lekce zaměřená na zvyšování flexibility a zdokonalování pozic. Odpolední jóga bude pomalejší, s delšími výdržemi v ásanách.
  • Večeře
  • Večer: povídání o józe a jóganidrá – hluboká jógová relaxace

Stravování:

Aby se nám ráno dobře cvičilo, k snídani bude podáváno ovocno-zeleninové smoothie. Obědy i večeře budou vegetariánské.

Ubytování:

Bydlet budeme v útulně zrekonstruované stodole, v několika sdílených pokojích . Jedná se o jednoduché ubytování, je třeba si přivézt vlastní spacák.

 

Ostatní: 

Příjezd je ve středu odpoledne. Začínáme hodinovou lekcí od 19:00 (v případě třídenní varianty se začíná ve čtvrtek v 18:00 a lekcí o délce 90 minut). Dále bude následovat krátké zahajovací povídání a večeře. Odjezd je v neděli po obědě.

Doprava ideálně autem, lze využít spolujízdu. Autobus jede z Holešovic do Medonos, odkud se dá dojít (když to lze, funguji též jako taxík ze zastávky:-)

Osinalice je malebná, ale poměrně zapadlá víska, není zde obchod, restaurace, ani telefonní signál, za to je zde klid:-)

Během volných odpolední je možné podnikat pěší i cyklovýlety po Kokořínsku. Pokud by se chtěl někdo realizovat fyzickou prací, na postupně rekonstruovaném statku se určitě něco najde:)

Cena:

Kurzovné je 4 200 Kč (4 dny) nebo 3 200 Kč (3 dny). Cena pro “nejógující” doprovod je 2 600 nebo 2 000 Kč (4 nebo 3 dny). V případě, že byste chtěli přijet i s dětmi, případně se psem, mne prosím kontaktujte.

Rezervační záloha 2 600 Kč (respektive 2 000 Kč / 3 dny)  je vratná do 6.4. (poté jen když uvolněné místo využije náhradník a je přihlášeno minimálně 10 lidí). Doplatek lze hradit na místě.

Číslo účtu 670100-2207343464/6210 (do poznámky napište vaše jméno, platit lze i v hotovosti na józe)

 

Fotogalerie z pobytových kurzů