Zimní víkend s jógou v penzionu Novina v Kryštofově údolí 7.2. – 9.2.2020

Pokračujeme v objevování míst, kam jsme se s jógou ještě nepodívali. Začátkem února nás čeká návštěva útulného penzionu Novina v Kryštofově údolí. Penzion je vybaven saunou a krbem, pokud nám ještě něco nasněží, lze se těšit na 100% “hygge” po česku! ..takže pletené ponožky sebou:-) 

Jógový program bude obohacen o využití masážních válců – rollerů a večer se můžete těšit na obligátní jóganidru.

Z hlediska kulinářského se můžete těšit na vynikající veganskou kuchyni.

 

Termín konání: Pátek 7.2. od 18:45 (začátek první lekce) až neděle 9.2. (odjezd po ranní lekci a snídani).

Místo a doprava: Penzion Novina (Kryštofovo údolí, Novina 101). Automobilem z Černého mostu cca 1 hod 10 min (105 km), nebo 2 hod autobusem do Liberce a dále do zastávky Novina (autobusem či vlakem z Liberce). Několik dnů předem budu opět organizovat spolujízdu.

Všechny pokoje v penzionu mají vlastní koupelnu s WC a sprchovým koutem. K dispozici je wifi. U vybraných pokojů je možné umístění dětské postýlky. Pokoje jsou připravené dle hotelových standardů – povlečená lůžka, ručník + osuška pro každou ubytovanou osobou, toaletní potřeby.

Jógování: 4x lekce 90 minut + rolování na pěnových válcích

Ostatní aktivity: 

Je možné navštívit saunu. V ceně pobytu jsou dvě hodiny saunování. 

V okolí penzionu jsou dobře značené turistické trasy s množstvím výletních cílů. Brožuru s nápady kam na výlet si můžete otevřít zde.

V případě dobrých sněhových podmínek lze vyrazit také na běžky. Trasa začíná již 50m od penzionu. Informace o stavu běžeckých tras najdete zde
Pokud preferujete sjezdové lyžování, můžete navštívit nedaleký skiareál Ještěd (cca 20 min autem). 

Strava:

V ceně pobytu je polopenze a veškerá strava je veganská (majitel penzionu též provozuje obchod se zdravou stravou biobchod.cz). Snídaně jsou formou bohatého bufetu z rostlinných surovin – výběr pečiva, cereálií, rostlinného sýra, veganských uzenin, zeleniny, ovoce, nápojů. Na večeři si můžete vybrat jedno ze dvou hlavních jídel, součástí večeře je dále polévka, salát a nápoj.

Při minimálním počtu 10ti zájemců lze na místě zajistit oběd, který se platí zvlášť. Stejně tak je možné domluvit svačinové balíčky na výlet místo standardního oběda.

Cena:

Cvičící: 2 950 Kč
Doprovod: 2 500 Kč
Dítě 3 – 5,99 let 445Kč/noc s polopenzí (celkem 890Kč)
Dítě 6 – 14,99 let 590Kč/noc s polopenzí (celkem 1 180Kč)
Pes (po předchozí domluvě): 150Kč/noc (celkem 300Kč)

Rezervace a platební podmínky:

Pobyt prosím objednávat do 7. ledna, počet míst je limitován. Platbu lze hradit buď na účet 670100-2207343464/6210 nebo v hotovosti na mých pravidelných lekcích. Platba za pobyt je vratná 1 měsíc předem, 30 – 7 dní předem je storno poplatek 50%, méně jak 8 dní je storno 80% (pokud se nepodaří najít náhradníka).

 

Jarní jógování v Osinalicích 6. – 10.5. 2020

I v roce 2020 se můžete těšit na již “legendární” jógování v Osinalicích.  Jako vždy využijeme květnových svátků a pobyt si trochu prodloužíme. Tentokrát začínáme ve středu v podvečer (6.5.) a zůstaneme do nedělního oběda.

Kurz proběhne podobně jako v předchozích letech. Kromě jógy se můžete těšit na kuchaře Standu a jeho dobroty, táborák, procházky hlubokými kokořínskými hvozdy a milou společnost lidskou i psí. Když bude situace obzvláště příznivá, možná dojde i na cvičení na venkovním pódiu.

Pokud jedete do Osinalic poprvé, více informací o místě konání kurzu najdete na webu donitra.cz a dále v textu.

 

Program kurzu:

  • Ráno: jemné rozcvičení a dýchání, džala néti (nosní sprcha – volitelně;-)
  • Snídaně
  • Dopoledne: dynamická jóga – svižné jógové cvičení
  • Oběd
  • Odpoledne: volný program
  • Pozdní odpoledne: lekce zaměřená na zvyšování flexibility a zdokonalování pozic. Odpolední jóga bude pomalejší, s delšími výdržemi v ásanách.
  • Večeře
  • Večer: povídání o józe a jóganidrá – hluboká jógová relaxace

Stravování:

Aby se nám ráno dobře cvičilo, k snídani bude podáváno ovocno-zeleninové smoothie. Obědy i večeře budou vegetariánské a zdravé.

Ubytování:

Bydlet budeme v útulně zrekonstruované stodole, v několika sdílených pokojích . Jedná se o jednoduché ubytování, je třeba si přivézt vlastní spacák.

 

Ostatní: 

Příjezd je ve středu odpoledne. Začínáme hodinovou lekcí od 19:00. Dále bude následovat krátké zahajovací povídání a večeře. Odjezd je v neděli po obědě.

Doprava ideálně autem, lze využít spolujízdu. Autobus jede z Holešovic do Medonos, odkud se dá dojít (když to lze, funguji též jako taxík ze zastávky:-)

Osinalice je malebná, ale poměrně zapadlá víska, není zde obchod, restaurace, ani telefonní signál, za to je zde klid:-)

Během volných odpolední je možné podnikat pěší i cyklovýlety po Kokořínsku. Pokud by se chtěl někdo realizovat fyzickou prací, na postupně rekonstruovaném statku se určitě něco najde:)

Cena:

Kurzovné je 4 200 Kč

Rezervační záloha 2 700 Kč je vratná do 6.4. (poté jen když uvolněné místo využije náhradník a je přihlášeno minimálně 10 lidí). Doplatek 1 500 Kč lze hradit na místě.

Číslo účtu 670100-2207343464/6210 (do poznámky napište vaše jméno, platit lze i v hotovosti na józe)

 

Fotogalerie z pobytových kurzů