Kde cvičíme

Skupinové lekce probíhají v Etnosvětě, který najdete na adrese Legerova 40, Praha 2 (cca 250m od I.P.Pavlova). Cvičební sál se nachází v prvním patře. K dispozici jsou podložky k zapůjčení.

V teplé části roku pořádám i venkovní lekce na Vyšehradě. Pro maminky a tatínky je zajištěno hlídání dětí, ne však zcela pravidelně.  Od 19. května též testuji  venkovní lekce v Kunraticích (Mašatova 1034) na zahradě u lesní školky Lesnění. Lekce budou maximálně do konce školního roku.

V současné době je na všechny lekce třeba rezervace. Rezervační tabulku s místy cvičení najdete zde.

JÓGA V POSTKARANTÉNNÍ DOBĚ

Milí přátelé, během května se budou lekce postupně přelévat z digitálního prostředí do reálného světa. V pondělí 18. května (od 18:00) opět začínají lekce v Etnosvětě. Prozatím budou lekce jen hodinové a je třeba účast rezervovat zde. Minimální počet účastníků je 6, maximální momentálně jen 12. Více podrobností k rezervaci v rezervační tabulce. Restaurace Etnosvět již nefunguje, do budovy nás bude vpouštět někdo z personálu.

Vzhledem k omezenému počtu účastníků bude možné dodržovat dostatečné rozestupy. V místech mimo cvičební sál noste prosím roušku. Desinfekce na ruce či jógamatku bude k dispozici.

Venkovní lekce na Vyšehradě bych rád pořádal pravidelně ve středu od 18:00 a nepravidelně v pátek od 17:30 i s možností hlídání dětí. Rovněž začínám experimentovat s venkovní lekcí v Kunraticích v úterý od 16:00. Termíny venkovní jógy se ale mohou měnit v závislosti na počasí. Pokud chcete být o termínech informováni napište mi prosím váš email (pokud ho ještě nemám) a budu vám zasílat newsletter s aktualitami, případně sledujte mou stránku  Mangala Yoga na Facebooku

 Výhodou pandemie bylo to, že jsem se rozhoupal k digitálním výkonům a založil kanál Mangalayoga na Youtube. Během karantény jsem natočil celou řadu různě zaměřených lekcí a v natáčení dále pokračuji.  Pokud se vám lekce na youtube líbí a využíváte je ke cvičení, budu rád za zaslání jakékoliv částky na účet 670100-2207343464/6210. Za veškeré sdílení, komentování a lajkování mého on-line jógování budu též velmi vděčný.

Rozvrh

 

 • Pondělí 18:00 – 19:00 – Etnosvět
 • Úterý 16:00 – 17:00 – Kunratice (od 26.5. začátek v 17:00)
 • Středa 18:00 – 19:00 – Vyšehrad
 • Pátek 17:30 – 18:30 – Vyšehrad

 Všechny lekce mohou navštěvovat i začátečníci. V případě nejasností mne prosím kontaktujte.

Pokud chcete být automaticky informováni o  změnách, novinkách a pořádaných kurzech, tak mne prosím kontaktuje se žádostí o zasílání newsletteru.

Na všechny lekce je v současné době třeba rezervace prostřednictvím rezervační tabulky. 

  Cena za lekci

  150 Kč – Etnosvět

  120 Kč – venkovní lekce (+30 Kč hlídání dětí)

  Platby je možné hradit prostřednictvím služeb Benefity a Benefit Plus. Uplatnit lze také kartu MultiSport, ActivePass, Flexi Pass CARD, Multi Pass CARD a Gusto Kartu.

  O skupinových lekcích

   

  Mé pojetí jógy je oproti klasické hathajóze relativně dynamické a je do jisté míry inspirováno zkušeností s Ashtanga Vinyasa jógou. V jógové terminologii by styl, který vyučuji, bylo možné nazvat jako vinyasa, flow či prostě dynamická jóga. Důraz je při cvičení kladen zejména na synchronizaci dechu a pohybu, hluboké a stabilní dýchání technikou ujjayi (dech je slyšitelný a umožňuje se lépe koncentrovat), kontrolu břišní stěny a plynulé přechody mezi pozicemi.

  Lekci zpravidla začínáme dynamickým jógovým rozcvičením pro zahřátí svalů a uvolnění kloubů, následují varianty pozdravů slunce, pozice ve stoje, záklonové a předklonové pozice a nakonec pozice inverzní – obrácené. Lekce je zakončena relaxací, případně i jednoduchou pránajámou, tj. dechovým cvičením.

  Lekce se snažím dělat proměnlivé, abychom mohli prozkoumávat celé spektrum práce s tělem, experimentovat o objevovat možnosti, které jóga nabízí. Jistá proměnlivost cvičení souvisí i se změnou ročních období a denním rytmem.

  Mé lekce jógy mohou navštěvovat i začátečníci, nejsou ale obecně vhodné pro lidi s vážnými poruchami páteře, vysokým krevním tlakem a těhotné. Na cvičení je třeba přijít s prázdným žaludkem (cca 3 hodiny po jídle). V případě nejasností, zde je cvičení pro Vás vhodné, se na mě prosím obraťte. 

  “Jógovým nováčkům” kteří si nejsou jistí zda naskočit rovnou do skupinových lekcí mohu nabídnout lekce soukromé (pro jednotlivce či malou skupinu), které umožňují individuální přístup zaměřený na správné provádění základních technik a také přizpůsobení konkrétních jógových pozic každému jednotlivci (to co je dobré pro jednoho, nemusí být dobré pro druhého). Více informací najdete v sekci individuální lekce.

  cvičební sál Etnosvět
  cvičební sál Ethnomir
  cvičení na Vyšehradě
  cvičení na Vyšehradě
  Lekce jsou každý týden jiné a pestré, zacvičí si začátečník i pokročilý jogín, malý počet cvičících zajišťuje osobní přístup. Mohu jen doporučit!

  Hana Ševčíková

  Jóga s Láďou je nejlepší, co jsem kdy zažila. Úplně to člověka vtáhne a cítí se skvěle po těle i na duchu.

  Blanka Šperlingová

  Láďovy lekce mohu vřele doporučit! Vhodné (nejen) pro mírně pokročilé účastníky, pestrá skladba cviků a provází fajn lektor, který opravuje.

  Radim Zabádal

  “Od úplného začátečníka jsem se posunula k pokročilým. Na lekcích je velmi příjemná atmosféra, za žádných okolností jsem si nepřipadala hloupě, ani nepatřičně.Cvičí se v malých komorních skupinkách s individuálním přístupem. Mohu doporučit všem začátečníkům, tady se určitě nebudete cítit hloupě. Pro pokročilé je vhodná dynamická lekce. Doporučuji!”

  Kateřina Navrátilová