AKTUÁLNĚ

Lekce v Etnosvětě jsou vzhledem k epidemiologické situaci prozatím pozastaveny. Místo nich můžete navštívit “JÓGOCVIK”, který se koná venku a téměř za každého počasí (..ano, i v zimě;-)

Jak vyplývá z názvu, JÓGOCVIK z jógy částečně čerpá (zejména pozice ve stoje, některé dýchací techniky). Vzhledem k venkovním teplotám je ale doplněn o řadu aerobních (běh, skákání) a posilovacích prvků. Bonusovou (a tedy i dobrovolnou:-) koncovkou některých JÓGOCVIKŮ je i delší běh (2 – 3 km) a otužování ve Vltavě (..opět, ano, i v zimě:-)

Na JÓGOCVIK přijďte ve sportovní obuvi, ta je nedůležitější.  Pokud se chcete zúčastnit závěrečného běhu, hodí se čelovka (není ale nezbytná), otužilci si přinesou plavky a ručník:-) Ještě používáme podsedáky (de facto kus staré ustřižené karimatky). Podsedák mohu přinést, zapůjčit a nebo i věnovat v případě pravidelnější účasti.

JÓGOCVIKY s “bonusem” probíhají zpravidla v pondělí od 18:00 na VYŠEHRADĚ a v pátek od 18:00 v BRANÍKU. Doporučuji sledovat REZERVAČNÍ TABULKU, ve které najdete vše podstatné, včetně místa cvičení. V případě nejasností mi napište na ladislav.kleger@gmail.com nebo zavolejte na 604 100 286.

Dále pořádám lekce jógy přes ZOOM ve středu od 18:00. Opět je nutná rezervace prostřednictvím zápisu do REZERVAČNÍ TABULKY

Cena všech lekcí je 150 Kč

  

Kde cvičíme

Skupinové lekce (90 minut) probíhají 2x týdně v Etnosvětě, který najdete na adrese Legerova 40, Praha 2 (cca 250m od I.P.Pavlova). Cvičební sál se nachází v prvním patře. K dispozici jsou podložky k zapůjčení.

Pokud chcete mít aktuální přehled o termínech lekcí, napište mi prosím váš email na ladislav.kleger@gmail.com a budu vám zasílat informační newsletter. 

Rozvrh

 • Pondělí 18:00 – 19:30 – Etnosvět (bez nutnosti rezervace / mapa)
 • Středa 18:30 – 20:00 – Etnosvět (bez nutnosti rezervace / mapa)

Lekce mohou navštěvovat i začátečníci. V případě nejasností mne prosím kontaktujte.

Pokud chcete být automaticky informováni o  změnách, novinkách a pořádaných kurzech, tak mne prosím kontaktuje se žádostí o zasílání newsletteru (emailem na ladislav.kleger@gmail.com nebo telefonicky na 604 100 286).

 

  Cena za lekci

  160 Kč – Etnosvět (předplatné 150 Kč)

  120 / 100 Kč – venkovní lekce (60 / 45 min)

  Platby je možné hradit prostřednictvím služeb Benefity a Benefit Plus. Uplatnit lze také kartu MultiSport, ActivePass, Flexi Pass CARD, Multi Pass CARD a Gusto Kartu.

  O skupinových lekcích

   

  Mé pojetí jógy je oproti klasické hathajóze relativně dynamické a je do jisté míry inspirováno zkušeností s Ashtanga Vinyasa jógou. V jógové terminologii by styl, který vyučuji, bylo možné nazvat jako vinyasa, flow či prostě dynamická jóga. Důraz je při cvičení kladen zejména na synchronizaci dechu a pohybu, hluboké a stabilní dýchání technikou ujjayi (dech je slyšitelný a umožňuje se lépe koncentrovat), kontrolu břišní stěny a plynulé přechody mezi pozicemi.

  Lekci zpravidla začínáme dynamickým jógovým rozcvičením pro zahřátí svalů a uvolnění kloubů, následují varianty pozdravů slunce, pozice ve stoje, záklonové a předklonové pozice a nakonec pozice inverzní – obrácené. Lekce je zakončena relaxací, případně i jednoduchou pránajámou, tj. dechovým cvičením.

  Lekce se snažím dělat proměnlivé, abychom mohli prozkoumávat celé spektrum práce s tělem, experimentovat o objevovat možnosti, které jóga nabízí. Jistá proměnlivost cvičení souvisí i se změnou ročních období a denním rytmem.

  Mé lekce jógy mohou navštěvovat i začátečníci, nejsou ale obecně vhodné pro lidi s vážnými poruchami páteře, vysokým krevním tlakem a těhotné. Na cvičení je třeba přijít s prázdným žaludkem (cca 3 hodiny po jídle). V případě nejasností, zde je cvičení pro Vás vhodné, se na mě prosím obraťte. 

  “Jógovým nováčkům” kteří si nejsou jistí zda naskočit rovnou do skupinových lekcí mohu nabídnout lekce soukromé (pro jednotlivce či malou skupinu), které umožňují individuální přístup zaměřený na správné provádění základních technik a také přizpůsobení konkrétních jógových pozic každému jednotlivci (to co je dobré pro jednoho, nemusí být dobré pro druhého). Více informací najdete v sekci individuální lekce.

  cvičební sál Etnosvět
  cvičební sál Ethnomir
  cvičení na Vyšehradě
  cvičení na Vyšehradě
  Lekce jsou každý týden jiné a pestré, zacvičí si začátečník i pokročilý jogín, malý počet cvičících zajišťuje osobní přístup. Mohu jen doporučit!

  Hana Ševčíková

  Jóga s Láďou je nejlepší, co jsem kdy zažila. Úplně to člověka vtáhne a cítí se skvěle po těle i na duchu.

  Blanka Šperlingová

  Láďovy lekce mohu vřele doporučit! Vhodné (nejen) pro mírně pokročilé účastníky, pestrá skladba cviků a provází fajn lektor, který opravuje.

  Radim Zabádal

  “Od úplného začátečníka jsem se posunula k pokročilým. Na lekcích je velmi příjemná atmosféra, za žádných okolností jsem si nepřipadala hloupě, ani nepatřičně.Cvičí se v malých komorních skupinkách s individuálním přístupem. Mohu doporučit všem začátečníkům, tady se určitě nebudete cítit hloupě. Pro pokročilé je vhodná dynamická lekce. Doporučuji!”

  Kateřina Navrátilová