Milí jógující,

v současnosti pořádám tři lekce pro veřejnost týdně. Pondělní lekce je v tělocvičně obchodní akademie v Resslově 5, Praha 2 (mezi Karlovým náměstím a Tančícím domem / viz cao.cz – Pozor, na druhé straně Resslovy je též obchodní akademie!:-). V úterý se cvičí v parku v Dolních Měcholupech a v pátek na Vyšehradě, jedná se tedy o venkovní lekce. Všechny lekce jsou hodinové (podrobněji v rozvrhu).

Na pondělní lekci v tělocvičně není třeba rezervace, stačí prostě přijít. Ideální je dorazit pár minut předem, zvoňte na recepci. V tělocvičně je několik podložek k zapůjčení, máte-li ale vlastní, přineste si ji. Podložku si můžete na místě uschovat i dlouhodobě.

V případě venkovních lekcí je třeba zápis do rezervační tabulky, pod níž najdete i mapu míst, kde se scházíme. Venkovní lekce jsou takřka za každých podmínek. Za sucha a tepla jógujeme, pokud je ale chladno a vlhko, věnujeme se tzv. JÓGOCVIKU. Ten z jógy částečně čerpá (zejména pozice ve stoje, některé dýchací techniky), je ale doplněn o řadu aerobních (běh, skákání) a posilovacích prvků.

V pátek na Vyšehradě se můžete těšit na tzv. JÓGU s BONUSEM, který spočívá v běhu podél řeky a navazujícím koupáním ve Vltavě. BONUSOVÝ program je zcela dobrovolný a zdarma:-) Jógová část trvá 60 minut.

Na venkovní jógu vám postačí karimatka, deka či větší ručník. Pokud je chladno a vlhko, přijďte v běžecké obuvi. Lekce se ruší pouze tehdy, když je nás málo nebo padají trakače.

Pokud chcete mít aktuální přehled o novinkách a případných změnách, napište mi prosím žádost o zasílání newsletteru na ladislav.kleger@gmail.com. Vyplatí se též sledovat mé sociální sítě, zejména FACEBOOK. Můžete mi i volat a psát na 604 100 286.

ROZVRH

 

Lekce mohou navštěvovat i začátečníci. V případě nejasností mne prosím kontaktujte…a nezapomeňte potvrdit vaši účast v REZERVAČNÍ TABULCE🙂

CENA

 

150 Kč / 60 minut

Platby je možné hradit prostřednictvím služeb Benefity a Benefit Plus. Uplatnit lze také kartu ActivePass, Flexi Pass CARD, Multi Pass CARD a Gusto Kartu.

O “MÉ JÓZE”

 

Mé pojetí jógy je oproti klasické hathajóze relativně dynamické a je do jisté míry inspirováno zkušeností s Ashtanga Vinyasa jógou. V jógové terminologii by styl, který vyučuji, bylo možné nazvat jako vinyasa, flow či prostě dynamická jóga. Důraz je při cvičení kladen zejména na synchronizaci dechu a pohybu, hluboké a stabilní dýchání technikou ujjayi (dech je slyšitelný a umožňuje se lépe koncentrovat), kontrolu břišní stěny a plynulé přechody mezi pozicemi.

Lekci zpravidla začínáme dynamickým jógovým rozcvičením pro zahřátí svalů a uvolnění kloubů, následují varianty pozdravů slunce, pozice ve stoje, záklonové a předklonové pozice a nakonec pozice inverzní – obrácené. Lekce je zakončena relaxací, případně i jednoduchou pránajámou, tj. dechovým cvičením.

Lekce se snažím dělat proměnlivé, abychom mohli prozkoumávat celé spektrum práce s tělem, experimentovat o objevovat možnosti, které jóga nabízí. Jistá proměnlivost cvičení souvisí i se změnou ročních období a denním rytmem.

Mé lekce jógy mohou navštěvovat i začátečníci, nejsou ale obecně vhodné pro lidi s vážnými poruchami páteře, vysokým krevním tlakem a těhotné. Na cvičení je třeba přijít s prázdným žaludkem (cca 3 hodiny po jídle). V případě nejasností, zde je cvičení pro Vás vhodné, se na mě prosím obraťte. 

“Jógovým nováčkům” kteří si nejsou jistí zda naskočit rovnou do skupinových lekcí mohu nabídnout lekce soukromé (pro jednotlivce či malou skupinu), které umožňují individuální přístup zaměřený na správné provádění základních technik a také přizpůsobení konkrétních jógových pozic každému jednotlivci (to co je dobré pro jednoho, nemusí být dobré pro druhého). Více informací najdete v sekci individuální lekce.

tělocvična Resslova 5
cvičení na Vyšehradě
tělocvična Resslova 5
cvičení na Vyšehradě
Lekce jsou každý týden jiné a pestré, zacvičí si začátečník i pokročilý jogín, malý počet cvičících zajišťuje osobní přístup. Mohu jen doporučit!

Hana Ševčíková

Jóga s Láďou je nejlepší, co jsem kdy zažila. Úplně to člověka vtáhne a cítí se skvěle po těle i na duchu.

Blanka Šperlingová

Láďovy lekce mohu vřele doporučit! Vhodné (nejen) pro mírně pokročilé účastníky, pestrá skladba cviků a provází fajn lektor, který opravuje.

Radim Zabádal

“Od úplného začátečníka jsem se posunula k pokročilým. Na lekcích je velmi příjemná atmosféra, za žádných okolností jsem si nepřipadala hloupě, ani nepatřičně.Cvičí se v malých komorních skupinkách s individuálním přístupem. Mohu doporučit všem začátečníkům, tady se určitě nebudete cítit hloupě. Pro pokročilé je vhodná dynamická lekce. Doporučuji!”

Kateřina Navrátilová