Skupinové lekce

 

Mé pojetí jógy je oproti klasické hathajóze relativně dynamické a je do jisté míry inspirováno zkušeností s Ashtanga Vinyasa jógou. V jógové terminologii by styl, který vyučuji, bylo možné nazvat jako vinyasa, flow či prostě dynamická jóga. Důraz je při cvičení kladen zejména na synchronizaci dechu a pohybu, hluboké a stabilní dýchání technikou ujjayi (dech je slyšitelný a umožňuje se lépe koncentrovat), kontrolu břišní stěny a plynulé přechody mezi pozicemi.

 Lekci zpravidla začínáme dynamickým jógovým rozcvičením pro zahřátí svalů a uvolnění kloubů, následují varianty pozdravů slunce, pozice ve stoje, záklonové a předklonové pozice a nakonec pozice inverzní – obrácené. Lekce je zakončena relaxací, případně i jednoduchou pránajámou, tj. dechovým cvičením.

 Lekce se snažím dělat proměnlivé, abychom mohli prozkoumávat celé spektrum práce s tělem, experimentovat o objevovat možnosti, které jóga nabízí. Jistá proměnlivost cvičení souvisí i se změnou ročních období a denním rytmem.

Pondělní a středeční cvičení v Etnosvětě je vhodné i pro začátečníky. V pátek bývá buď venkovní lekce na Vyšehradě (od května do konce září), nebo cvičení pro pokročilé v Etnosvětě (od října do dubna), kde zkoušíme i obtížnější varianty jógových pozic, které již vyžadují předchozí zkušenost. Tyto lekce nejsou zcela pravidelné a je třeba se na ně registrovat zdePro návštěvu pokročilé lekce byste měli splnit následující předpoklady:

  • už chvíli cvičíte a znáte základní pozice
  • pohodlně se předkloníte tak, že si chytnete špičky nohou, aniž byste pokrčili kolena
  • pohodlně udržíte vzpřímenou páteř ve skříženém sedu
  • pohodlně setrváváte v pozici střechy a zvládáte přechod z chaturangy dandasany do pozice psa hledícího vzhůru
  • jste schopni prodýchat i náročnější pozice a uvolnit se v nich

Mé lekce jógy nejsou obecně vhodné pro lidi s vážnými poruchami páteře, vysokým krevním tlakem a těhotné. Na cvičení je třeba přijít s prázdným žaludkem (cca 3 hodiny po jídle). V případě nejasností, zde je cvičení pro Vás vhodné, se na mě prosím obraťte. 

“Jógovým nováčkům” kteří si nejsou jistí zda naskočit rovnou do skupinových lekcí mohu nabídnout lekce soukromé (pro jednotlivce či malou skupinu), které umožňují individuální přístup zaměřený na správné provádění základních technik a také přizpůsobení konkrétních jógových pozic každému jednotlivci (to co je dobré pro jednoho, nemusí být dobré pro druhého). Více informací najdete v sekci individuální lekce.

Kde cvičíme

Etnosvět najdete na adrese Legerova 40, Praha 2 (cca 250m od I.P.Pavlova). Vstup je přes restauraci. Cvičební sál se nachází v prvním patře. K dispozici jsou podložky k zapůjčení. Mapa zde.

Na pondělní a středeční lekci není třeba rezervace, přesto pokud jdete poprvé, raději mne prosím kontaktujte předem. Na páteční lekce pro pokročilé (nebo venkovní lekce) se můžete do rezervační tabulky zde. V rezervační tabulce najdete aktuálně vypsané termíny, které zpravidla vypisuji pár dní předem.

Místo, kde jsou lekce jógy na Vyšehradě najdete zde.

 

Rozvrh

pondělí 18:00 – 19:30 – Etnosvět (bez rezervace)

středa 18:30 – 20:00 – Etnosvět (bez rezervace)

pátek 17:30 – 19:00 – Etnosvět (pokročilá úroveň) nebo venkovní lekce Vyšehrad 17:30 – 18:30 (v obou přípdech nutnost rezervace)

Na páteční lekce  se lze registrovat prostřednictvím rezervační tabulky zde. Pokud chcete být automaticky informováni o vypisování termínů lekcí, tak mne prosím kontaktuje se žádostí o zasílání newletteru. 

Cena

100 Kč (venkovní lekce 60 minut)
140 Kč (předplatné 5 či 10 lekcí, platnost 3, respektive 6 měsíců)
150 Kč (při platbě za jednotlivé lekce)

Platby je možné hradit prostřednictvím služeb Benefity a Benefit Plus. Uplatnit lze také kartu MultiSport.

Lekce jsou každý týden jiné a pestré, zacvičí si začátečník i pokročilý jogín, malý počet cvičících zajišťuje osobní přístup. Mohu jen doporučit!

Hana Ševčíková

Jóga s Láďou je nejlepší, co jsem kdy zažila. Úplně to člověka vtáhne a cítí se skvěle po těle i na duchu.

Blanka Šperlingová

Láďovy lekce mohu vřele doporučit! Vhodné (nejen) pro mírně pokročilé účastníky, pestrá skladba cviků a provází fajn lektor, který opravuje.

Radim Zabádal

“Od úplného začátečníka jsem se posunula k pokročilým. Na lekcích je velmi příjemná atmosféra, za žádných okolností jsem si nepřipadala hloupě, ani nepatřičně.Cvičí se v malých komorních skupinkách s individuálním přístupem. Mohu doporučit všem začátečníkům, tady se určitě nebudete cítit hloupě. Pro pokročilé je vhodná dynamická lekce. Doporučuji!”

Kateřina Navrátilová