Kde cvičíme

 

Skupinové lekce probíhají v Etnosvětě, který najdete na adrese Legerova 40, Praha 2 (cca 250m od I.P.Pavlova). Vstup je shodný s restaurací. Cvičební sál se nachází v prvním patře. K dispozici jsou podložky k zapůjčení. Mapa zde.

V teplé části roku pořádám hodinové páteční lekce venku na na Vyšehradě. Pro maminky a tatínky je nově zajištěno hlídání dětí, ne však zcela pravidelně. Pokud sebou chcete přivést děti, kontaktujte mě předem.  Mapka kde cvičíme a rezervační tabulka na venkovní jógu je zde.

Rozvrh

  • pondělí 18:00 – 19:30 – Etnosvět 
  • středa 18:30 – 20:00 – Etnosvět
  • pátek 17:30 – 18:30 – venkovní lekce Vyšehrad (přes léto / nepravidelně)

Lekce v Etnosvětě trvají 90 minut a není třeba rezervace, stačí přijít 🙂 Páteční lekce na Vyšehradě trvají 60minut a je třeba předem zapsat svou účast do rezervační tabulky zde. Páteční lekce jsou nepravidelné. Všechny lekce mohou navštěvovat i začátečníci. V případě nejasností mne prosím kontaktujte.

Pokud chcete být automaticky informováni o vypisování nepravidelných lekcí a novinkách o mnou pořádaných kurzech a seminářích, tak mne prosím kontaktuje se žádostí o zasílání newletteru. 

Cena

160 Kč – jednotlivá lekce Etnosvět (90 minut)
150 Kč – předplatné 5 či 10 lekcí Etnosvět (platnost 3 / 6 měsíců)
120 Kč – venkovní lekce Vyšehrad (60 minut) + 30 Kč hlídání dětí

Platby je možné hradit prostřednictvím služeb Benefity a Benefit Plus. Uplatnit lze také kartu MultiSport a ActivePass.

O skupinových lekcích

 

Mé pojetí jógy je oproti klasické hathajóze relativně dynamické a je do jisté míry inspirováno zkušeností s Ashtanga Vinyasa jógou. V jógové terminologii by styl, který vyučuji, bylo možné nazvat jako vinyasa, flow či prostě dynamická jóga. Důraz je při cvičení kladen zejména na synchronizaci dechu a pohybu, hluboké a stabilní dýchání technikou ujjayi (dech je slyšitelný a umožňuje se lépe koncentrovat), kontrolu břišní stěny a plynulé přechody mezi pozicemi.

Lekci zpravidla začínáme dynamickým jógovým rozcvičením pro zahřátí svalů a uvolnění kloubů, následují varianty pozdravů slunce, pozice ve stoje, záklonové a předklonové pozice a nakonec pozice inverzní – obrácené. Lekce je zakončena relaxací, případně i jednoduchou pránajámou, tj. dechovým cvičením.

Lekce se snažím dělat proměnlivé, abychom mohli prozkoumávat celé spektrum práce s tělem, experimentovat o objevovat možnosti, které jóga nabízí. Jistá proměnlivost cvičení souvisí i se změnou ročních období a denním rytmem.

Mé lekce jógy mohou navštěvovat i začátečníci, nejsou ale obecně vhodné pro lidi s vážnými poruchami páteře, vysokým krevním tlakem a těhotné. Na cvičení je třeba přijít s prázdným žaludkem (cca 3 hodiny po jídle). V případě nejasností, zde je cvičení pro Vás vhodné, se na mě prosím obraťte. 

“Jógovým nováčkům” kteří si nejsou jistí zda naskočit rovnou do skupinových lekcí mohu nabídnout lekce soukromé (pro jednotlivce či malou skupinu), které umožňují individuální přístup zaměřený na správné provádění základních technik a také přizpůsobení konkrétních jógových pozic každému jednotlivci (to co je dobré pro jednoho, nemusí být dobré pro druhého). Více informací najdete v sekci individuální lekce.

cvičební sál Etnosvět
cvičební sál Ethnomir
cvičení na Vyšehradě
cvičení na Vyšehradě
Lekce jsou každý týden jiné a pestré, zacvičí si začátečník i pokročilý jogín, malý počet cvičících zajišťuje osobní přístup. Mohu jen doporučit!

Hana Ševčíková

Jóga s Láďou je nejlepší, co jsem kdy zažila. Úplně to člověka vtáhne a cítí se skvěle po těle i na duchu.

Blanka Šperlingová

Láďovy lekce mohu vřele doporučit! Vhodné (nejen) pro mírně pokročilé účastníky, pestrá skladba cviků a provází fajn lektor, který opravuje.

Radim Zabádal

“Od úplného začátečníka jsem se posunula k pokročilým. Na lekcích je velmi příjemná atmosféra, za žádných okolností jsem si nepřipadala hloupě, ani nepatřičně.Cvičí se v malých komorních skupinkách s individuálním přístupem. Mohu doporučit všem začátečníkům, tady se určitě nebudete cítit hloupě. Pro pokročilé je vhodná dynamická lekce. Doporučuji!”

Kateřina Navrátilová